Menu

Zdrowe nawyki

Nasze samopoczucie zależy od naszych wyborów żywieniowych... Każdy może zrobić coś dobrego dla siebie każdego dnia!

NETFLIX a nawyki żywieniowe dzieci :)

dorotahucal

Zaskoczeni tytułem? :) Ja też byłam lekko zaskoczona jak odkryłam tę zależność. Moje dzieciaki oglądając NETFLIX nie mają nagłych napadów nieodpartej chęci na słodycze. Wcześniej, kiedy oglądały bajki w tv, co chwila wyskakiwały z prośbą o przekąski i wyjątkowo nie miały wtedy ochoty na owoce, orzechy, czy inne akceptowalne przekąski. Zawsze chodziło o lizaki, batony, czekoladki. Problem skończył się, kiedy przerzuciły się na bajki na NETFLIXie.

Dlaczego? Sprawa jest prosta! Na NETFLIXie nie ma reklam. Nie ma co 20 minut stymulacji kolorowymi obrazkami, zadowolonych dzieci wcinających słodycze. Nie ma zachęt, nie ma pokus – nie ma pragnienia.

macarons2548810_1280

Musimy pamiętać, że mózgi naszych dzieci są wyjątkowo podatne na reklamy, na obietnice wspaniałego samopoczucia, aksamitnego smaku rozpływającego się w ustach. Małe dzieci nie są w stanie rozróżnić fikcji od rzeczywistości, dlatego wierzą w to, co widzą. Tak samo jak wierzą w Mikołaja, Wróżkę Zębuszkę i syrenki (mimo moich usilnych tłumaczeń, że to tylko w bajkach). Stąd ich duża podatność na reklamę.

Chociaż wiem, że nie odizoluję moich dzieci od wpływu reklam i bardziej staram się je edukować w temacie tego jak reklamy działają, to traktuję ta sytuację z ograniczeniem reklam jako pewien bonus. Dziękuję Ci NETFLIXie ;)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Kasia] *.bc.googleusercontent.com

    Oj doskonale to znam. U nas bywa dokładnie tak samo, jeśli dzieci tylko mają chwile wolnego i np. oglądają telewizję od razu wzrasta ochota na nie koniecznie zdrowe przekąski. Ale u nas dzieciaki jeszcze za małe na Netflix'a, więc ciężko mi przetestować czy faktycznie to coś zmienia. Jedyne co można w takim przypadku zaradzić, to wymyślać jakieś ciekawe desery owocowe, zazwyczaj się udaje. Pozdrawiam :)

© Zdrowe nawyki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci