Menu

Zdrowe nawyki

Nasze samopoczucie zależy od naszych wyborów żywieniowych... Każdy może zrobić coś dobrego dla siebie każdego dnia!

UWAGA! Świąteczna zagadka - czy wiesz co jest głównym składnikiem przyprawy do piernika?

dorotahucal

Cynamon? Imbir? Kardamon? Pewnie takie odpowiedzi jako pierwsze przychodzą Wam do głowy. Już na samą myśl czujecie ten zapach korzennych przypraw, kiedy pierniczki będą się piekły... wyobrażacie sobie jakie są pyszne...

IMG_20171222_115428

Niestety, okazuje się, że w sklepowych mieszankach przypraw głównym składnikiem jest... mąka pszenna! Na dodatek przyprawy stanowią naprawdę niewielki procent całej mieszanki. W przykładzie, jaki znalazłam w sklepie przyprawy to tylko 15%. Być może, jeżeli dodacie do pierniczków całe opakowanie, to wciąż będą pachnące, ale nie po to kuoujesz "przyprawę do piernika" żeby zapłacić za mąkę w małym opakowaniu. W sumie może i tak powinnam się cieszyć, że głównym składnikiem tej mieszanki nie jest wszechobecny cukier :)

Dlatego gorąco polecam zrobienie własnej mieszanki, z przypraw, które lubicie najbardziej. Ja do pierniczków dodaję cynamon, imbir, kardamon i mielone goździki. W ilości tzw. "na oko" :)

 IMG_20171222_194224

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • foodsi

    Ciekawy wpis, nigdy nie zwróciłam uwagi na skład tych gotowych mieszanek. Na następne Święta trzeba przygotować przyprawę własnoręcznie.

  • Gość: [luki] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Super blog

© Zdrowe nawyki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci