Menu

Zdrowe nawyki

Nasze samopoczucie zależy od naszych wyborów żywieniowych... Każdy może zrobić coś dobrego dla siebie każdego dnia!

Święta na diecie? Przeczytaj o tym, co jest w tym czasie najważniejsze.

dorotahucal

Większość osób na diecie zastanawia się w tych dniach co zrobić w Święta, aby nie zaprzepaścić efektów swojej diety. Skrupulatnie obliczają kaloryczność smażonego karpia, ograniczają ilość tłuszczu dodanego do kapusty wigilijnej i szukają przepisu na FIT pierniczki.

Tymczasem Święta to przede wszystkim czas, w którym powinniśmy skupić się na tym aby psychicznie odpocząć. Bez spinki usiąść przy Wigilijnym stole i delektować się smakiem tradycyjnych potraw. Najważniejsze w Święta to nie stresować się kaloriami :)

Luz psychiczny jest bardzo ważny dla zdrowia. Życie w ciągłym stresie blokuje odchudzanie i powoduje wiele komplikacji zdrowotnych, może nawet doprowadzić do licznych chorób. Często zalecam osobom na redukcji, aby znalazły sposób na relaks od czasu do czasu. Święta są doskonałą do tego okazją, więc wykorzystajmy ją. Moim Klientom zabraniam w Święta liczenia kalorii i odchudzania kapusty wigilijnej! :):):) Jedyne czego powinniśmy unikać to ciasta i słodycze, ale jak ktoś zje pierniczka to też świat się nie zawali :)

Czy postępując w ten sposób spożyjemy za dużo kalorii w Święta? Najprawdopodobniej tak. Czy przytyjemy od tego? Najprawdopodobniej nie. Jeżeli zaraz po świętach wrócimy do swojej zdrowej diety o obniżonej wartości kalorycznej, szybko pozbędziemy się poświątecznego balastu :) Możemy również zarówno w Święta jak i po nich trochę więcej czasu poświęcić na aktywność fizyczną. Świetnie się tu sprawdzą odśnieżanie, bitwa na śnieżki z dzieciakami, długi spacer z sankami lub każda inna aktywność, która sprawi Wam radość :)

Korzystając z okazji chciałabym życzyć moim Czytelnikom aby te Święta były okazją do skupienia się na relacjach z bliskimi, odstresowania się i zwolnienia tempa.

christmas2939314_1280

Życzę wszystkim spokojnych Świąt, spędzonych w gronie rodzinnym z dala od trosk codziennych dni. W Nowym Roku życzę przede wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości w dążeniu do celu oraz spełniania swoich marzeń. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • szalonamamalama

    Ja na swieta nie liczę kalorii. Potem mamy przecież cały rok by zrzucić kalorie :D

© Zdrowe nawyki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci