Menu

Zdrowe nawyki

Nasze samopoczucie zależy od naszych wyborów żywieniowych... Każdy może zrobić coś dobrego dla siebie każdego dnia!

Czy filtrowana woda jest dobrym sposobem na nawadnianie organizmu? Co pić żeby sobie nie zaszkodzić?

dorotahucal

Bardzo dużo mówi się o tym, że trzeba pić dużo wody, ale bardzo mało mówi się o tym jaką wodę pić. Sama kilkakrotnie pisałam o piciu wody LINK i LINK. Okazuję się niestety, że nieumiejętnie nawadnianie może prowadzić do zaburzenia gospodarki wodno-mineralnej i doprowadzić nawet do stanu zagrożenia życia... Pewnie większość z Was zapyta jak to możliwe? Już wyjaśniam...

Otóż niebezpieczne jest picie dużych ilości wody nisko zmineralizowanej, lub oczyszczonej do tego stopnia, że staje się prawie wodą destylowaną. Dzieje się tak dlatego, że taka woda ma bardzo niską zawartość minerałów, niższą niż płyny ustrojowe naszego organizmu. W takiej sytuacji zmniejszamy stężenie minerałów w płynach ustrojowych poprzez ich rozcieńczenie do poziomów, które mogą być groźne dla zdrowia i życia. Wypicie kilku litrów wody destylowanej może powodować zagrożenie życia. Dlatego nie polecam, aby jedynym źródłem wody pitnej była przefiltrowana woda z kranu. Wiele osób ma wrażenie, że pijąc wodę filtrowaną dbają o swoje zdrowie. Otóż woda filtrowana jest lepsza dla naszej pralki i czajnika, ale nie dla naszego organizmu.

Czy to znaczy, że powinniśmy pić wodę z kranu bez oczyszczania? Nie do końca... Chociaż wg. badań wody w ujęciach jest ona zdatna do picia, to zanim ta woda dotrze do naszego kranu musi przejść przez całą instalację wodociągową. Szczególnie jeżeli jest to instalacja stara, może ona pozostawiać wiele do życzenia w kwestii czystości. Jedyną metodą aby dowiedzieć się, czy woda w Twoim kranie nadaje się do picia jest przeprowadzanie badania próbki wody pobranej z Twojego kranu.

W takim razie jeżeli woda z kranu jest zła a filtrowana jeszcze gorsza, to co pić? Najlepiej wodę butelkowaną mineralną średnio lub wysoko zmnineralizowaną. Nie stanie się też nic złego, jeżeli wypijemy herbatę na wodzie filtrowanej, ale trzeba pamiętać aby taka woda nie była naszym jedynym źródłem nawodnienia. Jeżeli w domu mamy filtr, to oprócz wody przefiltrowanej trzeba uzupełniać dietę wodą wysoko zmineralizowaną. Zasada picia wody wysoko zmineralizowanej nie dotyczy niemowlaków, małych dzieci i osób z chorobami nerek. Taka woda ma dla nich zbyt dużo minerałów.

izzygerosa80667

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [luki] *.operator.enea.pl

    A może coś o szkodliwości plastikowych butelek...

  • Gość: [nika] *.jmdi.pl

    Staram się dbać o przyjmowanie odpowiedniej ilości wody. Słyszałam jednak również o świetnych właściwościach wody wodorowej. Zastanawiam się nawet nad zakupem generatora, który znalazłam na wodah2.com. Jeśli rzeczywiście wspomaga odchudzanie oraz detoks, regeneruje organizm i poprawia wydolność, to chyba warto w niego zainwestować. Jak sądzisz? Słyszałaś o niej?

  • Gość: [TCZ] *.dynamic.chello.pl

    Osobiście jestem zdania, że nie powinniśmy się skupiać na wodzie butelkowanej, ale przefiltrowanej i ponownie dominaralizowanej. Butelki są wykonane niestety z plastiku, bo wątpie, że nie pozostawia po sobie jakichś śladowych ilości nie wiadomo czego.

© Zdrowe nawyki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci